Hledej:

FMG-X Highest Quality

 

Mazací tuk pro potravinářské stroje

FMG-X je mazací tuk nejvyšší kvality pro potravinářské stroje, je bělavé barvy bez zápachu a bez chuti, vodě odolný. Použitelný i jako mnohoúčelový mazací tuk. Je vhodný pro vysoké teploty, zatížení a rychlosti. Odolává mytí výrobních linek tlakovou vodou a horkou párou, kyselým ovocným šťávám , tuk má excelentní antikorozivní vlastnosti.

FMG-X je vyrobeno z materiálů, které jsou schváleny Vyhláškou US-FDA( Správy potravin a léčiv). Class H1 21CFR 178.3570 je určen pro potravinářský zpracovatelský průmysl, kde se může dostat náhodně do kontaktu s potravinami (maximální limit stanovený touto normou je 10 ppm). Podle závazného posudku Státního zdravotního ústavu v Praze (CZŽP 21-3761/95, Ex953399) může být mazací tuk FMG-X aplikován v potravinářském průmyslu všude tam, kde může dojít k neúmyslnému a nahodilému kontaktu se zpracovávanou potravinářskou surovinou či poživatinou. Aplikace musí být provedena v minimálním množství, které ještě zajistí požadovaný technický účinek. V případě havarijního znečištění potravinářských surovin nebo poživatin musí být tento podíl vyřazen z výroby.

FMG-X je také vhodný pro kolová ložiska, ložiska elektrických motorů , pumpová hřídelová ložiska, ložiska převaděčů , objímková ložiska apod. V podmínkách s vysokou vlhkostí ochraňuje před rzí a korozí. Je vhodný i pro vysoké rychlosti i zátěž.

FMG-X je kompatibilní téměř se všemi plasty .

FMG-X se užívá k mazání zařízení na lisování a tváření plastů, kde teplota může dostoupit 250°C s kratším intervalem mazání. Vhodné např. pro výtlačné dříky lisovacích forem. Používá se na vodící pouzdra a kolíky forem, vyhazovače, šoupátka apod.

Aditiva proti opotřebení chrání před kontaktem kov na kov, prodlužují životnost stroje a zvyšují výkonnost. Normální provozní teplota je -18°C do 204°C a výrobek odpovídá MIL Spec DOD-G-24650. Krátkodobě až 250°C. FMG-X je jedno z nejkvalitnějších mazadel, je stálé a trvanlivé. Další technické parametry a možnosti užití mohou být konzultovány.

Návod k použití:
Nanášejte rukou nebo nástřikovou pistolí. Nejsou žádné zkušenosti s problémem kompatibility s hliníkem, vápníkem nebo jinými potravinářskými mazadly s obsahem močoviny. Je vhodné vždy odstranit zbytky původního mazadla při výměně mazadel.

Typické vlastnosti :
Konzistence NLGI ...2
Prac. penetrace, 25°C, 1/10mm...280
Barva...bílá
Zahušťovadlo...syntetické
Bod skápnutí, °C...250
Korozní zkouška, D1743 ( 3% synt. mořská voda )...vyhověl
Smytí vodou, D1264 @ 79°C, %...1,5
Viskozita olejové báze:
40°C, cSt...209
100°C, cSt...18
Viskozitní index...95
US FDA 21CFR 178.3750, Class...HI
Pracovní rozpětí teplot, °C...-18 do 204

Manipulace a skladování:
Skladovat v uzavřeném nádobě. K odstranění z pokožky používat Spanjaard Hand Cleaner.

Balení:
500g, 5kg, 15kg, 50kg, 180kg

fmg-xhighestquality.jpg fmg-xhighestquality.pdf