Hledej:

ADF

 

je směs velmi jemných částic Molybdenu Disulfidu obsažených ve vzduchoschnoucí pryskyřici. Užívá se k mazání tam, kde není možné použít oleje a mazadla. Přípravek je k dostání volně, nebo v aerosolovém rozprašovači.

POUŽITÍ
Předmontážní užití
ADF poskytuje ochranu před odřením a dalšími montážními problémy při záběhu. Aerosolovým balením je možné nanášet velmi tenký film, který nenaruší běžné montážní tolerance. Průměrný rozměr MoS2 je O,4 mikronu.

Ochranná vrstva
ADF zabraňuje korozi v průběhu dodávky a skladování. Tak mohou být drahé součástky chráněny před rzí a jsou předem namazány a připraveny k okamžitému použití. ADF poskytuje ochrannou vrstvu odolnou proti téměř veškerým kyselinám a alkalickým látkám (včetně kyseliny dusičné).

Mazání při vysokých teplotách
ADF umožňuje trvalý lubrikační film při teplotách do 350° C. Přestože pryskyřice se při této teplotě rozpouští, MoS2 působí i nadále jako suché mazadlo až do 450°C (nebo vyšší pokud je snížen přístup vzduchu). ADF je široce používán jako vysokoteplotní mazadlo v ocelářském průmyslu.

Suché mazání
ADF je řešením problémů zapříčiněných aplikací běžných vlhkých mazadel a umožňuje suché mazání v prašných podmínkách. Typickým příkladem je potravinářský a textilní průmysl, kde olej může poškodit vyráběné předměty. ADF je složeno z materiálů schválených Úřadem veřejného zdraví USA a Správou potravin a léčiv USA.

Řezné nástroje
Velkou výhodou je užití ADF u řezných nástrojů, kde šetří drahé nástroje proti opotřebení, zakalení a působí i na rychlý snadný odtok třísek a šupin.

Plastické Povrchy
ADF je vhodný na mnohé plastické povrchy jako jsou nylonová ložiska.

NÁVOD K POUŽITÍ
1.Ošetřovanou součástku pozorně zbavte mastnoty, nejlépe rozpouštědlem např. Spanjaard Brake Cleaner, který nezanechává žádné stopy a zbytky.
2.Protřepte důkladně aerosolovou nádobku a naneste jednu nebo více tenkých vrstev ADF, každou vrstvu necháte zaschnout po dobu 3 minut. Pokud je přípravek v plechovce, zamíchejte a naneste štětcem tenkou vrstvu.
3.Při nanášení vrstvy sprejem, vyčkejte při teplotě 20° C 24 hodin, než pryskyřice vytvrdne, nebo zahřejte na půl hodiny na 250°C. Silnější vrstvy nanášené štětcem nebo nástřikovou pistolí vyžadují delší vytvrzování.

UPOZORNĚNÍ
Fosfátování nebo zdrsnění povrchu po odmaštění zvyšuje přilnavost ADF k povrchu.

MANIPULACE A SKLADOVÁNÍ
Hořlavina! Nestříkat do ohně nebo na žhavé předměty. Ukládejte mimo dosah dětí. Aplikovat ve velmi dobře větraných prostorách. Aerosolové balení nevystavovat teplotám vyšším než 50°C. Plechovku neprorážet.

adf.pdf   adf.jpg