Hledej:

EXTRU-CLEAN ®

 

Revoluční způsob čištění extruderů.

Při kontinuálním výzkumu a vývoji Extru-Clean překročil všechny znalosti čištění válců, šneků a forem. Koncentrovaný granulát Extru-Clean je kompatibilní se všemi plastickými procesy a materiály. Díky svým schopnostem nachází uplatnění ve všech výrobních procesech. Výrobce Extru-Cleanu, firma Annecat Plastics, je nositelem normy ISO 9001. Koncentrát Extru-Clean umožňuje rychlé střídání barev a materiálů ve všech strojích na zpracovaní termoplastu. Může se použít s většinou termoplastických polymerů a efektivně očišťuje cylindry, extruzivní šneky, formy, matrice atd. Jeho kvalita si získala i známého výrobce plastických hmot DuPont. Oficiálně jej doporučuje jako ideální čistič při použití DuPont hmot.

RYCHLÝ NÁVOD
1. Důkladně promíchejte koncentrát Extru-Clean s právě používaným polymerem v poměru:
1: 10 (jeden díl EXTRU -CLEAN a 10 dílů polymeru). 1 pytel (2,5kg) koncentrátu Extru-Clean na jeden 25kg pytel polymeru (např. Polyetylenu). PVC se doporučuje míchat s Extru-Cleanem jen pro čištění za provozu ( nedoporučuje se s ním stroj vypínat ). Před vypnutím je nutné použít teplotně stabilní polymer.
2. Ověřte, že chlazení zóny násypky je v provozu. Není nutné měnit profil teploty ( pochopitelně jen u teplotně stabilních polymerů ). Čištěni PVC lze provádět s použitím směsi Extru-Clean při teplotě 100 - 120 stupňů C.
3. Nasypejte čistící směs do čisté, prázdné násypky.
4. Snižte rychlost šneku pro lepší účinnost. Čistidlo by mělo ze stroje vycházet jako "pěna", ideálně by měl být použitý polymer při výstupu polo-roztavený. Jakmile je čištění hotové, pokračujte s dávkováním nového polymeru. Pokračujte s lisováním (extruzí) tak dlouho až výlisek bude bez puchýřů.

Příklad průměrné spotřeby:
pro 120mm extruder se potřebuje přibližně 25kg polymeru s 2,5kg čistícího koncentrátu.


UPOZORNĚNÍ
Vždy zajistěte, že minimální míchací poměr je :
1 část Extru-Cleanu : 10 částem polymeru. (Doporučuje se polyetylén s vysokou hustotou nebo polystyren) Nepoužívejte se zesítněnými ("cross-linked") materiály. U větraných válců musí být větrání zavřeno. Nepředsušovat ani nedávat do sušičů násypek, je lepší používat vlhký materiál.

BALENÍ
2,5 kg pytel, 20 kg karton

extruclean.pdf  extruclean.cisteni.pdf   extruclean.jpg extruclean.pouziti.pdf